Цікаві факти про фріланс
Людям із певними інтересами зазвичай цікаво дізнатися будь-які подробиці, пов’язані з їхніми захопленнями. Вони слідкують за тематичними форумами, дивляться стрімів або відеодобірки, читають новини. Ми вирішили зробити добірку фактів про наше улюблене заняття – про фріланс.
- Термін “фріланс” уперше був згаданий письменником Вальтером Скоттом у романі “Айвенго”, в якому вищезгаданий термін позначав “середньовічного найманого воїна”.
- Час появи фрілансу в США припадає на початок 70-х років 20 століття(1972 рік). Його засновником вважається Джек Ніллес. Саме він уперше застосував концепцію віддаленої роботи (телероботи) на практиці, що передбачала спілкування з працівниками в телефонному режимі. Це допомогло зберегти робочі місця під час кризи, дозволити працювати людям на вигідних умовах, а також вирішити транспортну проблему в містах.
- Перший коворкінг був придуманий у 2005 році програмістом Бредом Ньюбергом. Коли перед ним постав вибір: працювати в офісі чи фрілансити, він обрав проміжний варіант – місце, де фрілансери зможуть зібратися і виконувати свої проекти.
- Понад половина фрілансерів живе в Північній Америці, 30% – у Європі, 10% – в Азії. 40% з них мешкають у мегаполісах, 30% – у великих містах, 10% – у невеликих населених пунктах (менше ніж 10 тис. осіб).
- 70% віддалених працівників – чоловіки.
- Середній вік фрилансера – 32 роки.
- 30% працівників збільшують робоче навантаження під час переходу на фриланс, 50% – продовжують у тому ж темпі або, навпаки, зменшують його.
- Понад 40% фрилансерів – самоучки, стільки ж отримували необхідні знання та вміння в коледжі чи університеті. І лише лише 10% опановували спеціалізацію в процесі роботи.
- 40% віддалених працівників за весь час свого фрілансу хоча б раз мали труднощі при отриманні оплати від замовника, 83% скарг стосувалися затримки оплати. Середній показник затримки оплати становив 52 дні.
- 37.5% фрілансерів планують у перспективі відкрити власну справу, 30% – хочуть отримувати прибуток з іншого джерела роботи, 24.4% – планують продовжувати займатися виключно фрілансом, а 8.1% хочуть повернутися назад в офіс.
- 75% фрілансерів на
російськомовномупросторі не старше 30 років. - Понад половина фрілансерів задоволені своєю роботою і не мають наміру міняти її на місце в офісі.
- У 2017 році понад 46% фрілансерів підняли свої ставки. Останнім часом відзначається тенденція підвищення заробітної плати фрілансерами залежно від рівня досвіду, курсу валют та інших важливих факторів.
- 63% працівників добровільно обрали фріланс.
- 69% фрілансерів змогли знайти роботу завдяки інтернету.
- Половина працездатного населення США і Великої Британії – фрілансери, в Індії – 15 мільйонів осіб.
А які факти про фрілансерів знаєте Ви?