Скільки заробляють фрілансери? Цифри та факти

Скільки заробляють фрілансери? Цифри та факти

Цілком логічно, що людина, яка захотіла стати фрілансером, цікавитиметься тим, скільки вона може заробити. Скільки заробляють фрілансери? Яка погодинна оплата у віддалених працівників? Кому більше платять: програмістам чи контент-менеджерам, перекладачам чи дизайнерам? Давайте розбиратися разом із templancer.com:

Чи можна заробити на фрілансі?

Свого часу і мене цікавило це питання. Здавалося, що сидячи в інтернеті неможливо заробити гроші. Адже вони не з’являються з нізвідки і їх неможливо просто “добути” з мережі. Це вже потім, розібравшись, що за роботу готові платити реальні люди, скептицизм щодо віддаленої роботи почав поступово випаровуватися. Озброївшись інформацією та необхідними інструментами для початку роботи вдома, я почала старанно вивчати вакансії на біржах і фріланс-сайтах.

Спочатку я навіть і не сподівалася, що мої ставки знайдуть відгук у роботодавців, оскільки у мене не було досвіду подібної роботи. На мій подив новачки користувалися чималим попитом. Щоправда, оплата, найімовірніше, була символічна, але на той момент мене влаштовував і такий перебіг подій, адже був ще варіант працювати на портфоліо (тобто працювати безплатно винятково за відгуки на репутацію).

За бажання можна виконувати і примітивні нескладні завдання (кліки за посиланнями, перегляд відео, проходження тестів), не маючи будь-якої спеціалізації, або для отримання перших кровних, щоб переконатися, що заробити на фрілансі реально.

Який середній заробіток фрілансера?

почасовая оплата фрилансера

Статистика від Міністерства фінансів України говорить про те, що:

  • Середня заробітна плата становить 5374 гривень (цифри взяті станом на 01.07.2016).
  • Мінімальна з/п з 12.2016 – 1550 грн.
  • Погодинна оплата з 01.12.2016 – 9,29 грн.

Тобто заробіток на день у середнього штатного співробітника становить близько 244 гривень, відповідно – 30,5 гривень/год.

Що стосується фрілансу, то тут навести точні дані, найімовірніше, не вийде. Та й актуальної статистики на момент написання статті в мережі я не знайшла. Тому ґрунтуючись на даних від Payoneer за 2015 рік можна для наочності навести цифри опитування фрілансерів у всьому світі.

Середня годинна ставка для російськомовних країн становить 18$ на годину (за поточним курсом ця сума еквівалентна 470 гривням). Для порівняння – погодинна ставка середньостатистичного українця 1,15$. Вражає? Але давайте не будемо поспішати з висновками і “бігти в Інтернети і гребти гроші лопатою”.

Розумно також враховувати, що фрілансери різних спеціалізацій по-різному затребувані на ринку, тому їхня заробітна плата може сильно відрізнятися. Так, за даними того ж Payoneer, найбільше заробляють фрілансери-юристи(31$/год.), а найменше копірайтери та перекладачі – 13$/год.

Від чого залежить заробіток фрілансера?

Давайте трохи відійдемо від офіційних цифр і включимо реалістів. На початку кар’єри фрілансера на великий дохід розраховувати не варто, адже фахівець-початківець потребуватиме досвіду, позитивної репутації, відгуків. А новачкам замовники не готові платити багато, бо не довіряють їхньому досвіду, що цілком логічно.

Також ваш дохід безпосередньо залежатиме від продуктивності та витраченого робочого часу. Кожен фрилансер може сам визначити, скільки проєктів він може виконати і скільки часу він хоче або може приділяти роботі.

З власної практики можу сказати, що часто бували ситуації, коли можна було взяти і хотілося взяти більше замовлень. Тож ваш заробіток більшою мірою залежатиме від правила “Що більше працюєш, то більше отримаєш”.

Заробіток на фрілансі: цікаві факти

заработок на фрилансе

На завершення хотілося б навести ще трохи статистики, адже жодні статті з Інтернету не зможуть переконати людину в чомусь, доки вона сама не побачить конкретних цифр і фактів. Нижче наведено цікаві спостереження, які, можливо, зацікавлять як початківців, так і фрілансерів-старожилів (напевно, кожному цікаво, хто і скільки заробляє!):

  • Майже половина всіх світових фрілансерів(47%) задоволена своїм доходом.
  • 84% віддалених працівників мають вищу освіту. І тим не менш, їхня з/п мало відрізняється від доходів фрілансерів без освіти(19$ проти 18$/год).
  • За кордоном чоловіки заробляють більше за жінок у середньому на 15% більше – 19$ проти 16$. А ось у російськомовних країнах усе навпаки – жінкам готові платити більше, ніж чоловікам.
  • Найбільше заробляють тільки 8% фрілансерів(51-100$ на годину).