Як правильно розподіляти час на віддаленій роботі. Методика 8-8-8
Головна проблема віддалених працівників, особливо фрілансерів, — це розподіл часу. Скільки годин на день потрібно працювати, щоб бути ефективним та конкурентоспроможним? Скільки потрібно відпочивати, щоб не виснажитися та не перегоріти? А коли розвиватися та займатися іншими обов’язками?
Не у всіх виходить природно підлаштуватися під такий режим. Хтось впадає в крайнощі, або працюючи до знемоги і залишаючи безлад в інших аспектах життя, або прокрастинуючи. Іноді проблему настільки складно вирішити, що доводиться відмовитись від віддаленої роботи.
Є безліч порад та тренінгів, які претендують на вирішення питання самоорганізації, але більша частина з них апелює до мотивації і взагалі йде у бік психології. А що робити, якщо з цим все гаразд, але просто не вистачає досвіду чи практичних навичок для швидкого входження до ритму віддаленого фахівця? До трендів входить нова техніка під робочою назвою 8-8-8. Давайте подивимося, що вона собою являє і чому при правильному застосуванні може допомогти розрахувати час не тільки на роботу, але і на особисте життя.
Сама назва методики натякає на рівномірний розподіл годинника. Кожна вісімка — це третина доби, яка умовно відведена певний вид діяльності.
8 годин роботи
Одразу згадався восьмигодинний робочий день? Не поспішайте лякатися і відкидати ідею — не йдеться про вісім годин праці підряд. Уявіть, що у вас є таймер (а можна і не уявляти, а скористатися реальними інструментами, на зразок Toggl, Chronos і т.д.), який ви запускаєте, коли починаєте роботу. Так от за день потрібно прагнути досягти саме такого показника.
Працюєте над проєктом – таймер рахує, обговорюєте проблему в командному чаті – таймер рахує, відповідаєте на дзвінок клієнта – це також ваш робочий час. А якщо зателефонував друг чи ви вирішили відволіктися на чашку кави та оновлення стрічки? Засікайте особистий час.
8 годин на себе
Чим займатися в ті вісім годин, які методика виділяє особисто тобі? А що завгодно! В ідеалі це має бути саморозвиток – заняття спортом, читання профільної літератури, тренінги та інші штуки, якими буває ліньки займатися, коли хочеш відпочити від роботи.
Головна мета цього годинника – розвантажити себе і зрозуміти, заради чого ви працюєте. Їх можна витратити на спілкування з близькими або друзями, прогулянку містом, художню книгу, відеогру або улюблений серіал. Можна просто полежати на дивані й упорядкувати думки. Але не спати. Тому що сон – це самостійна третина діб у методиці.
8 годин на сон
Автор ідеї дуже щедро надав цілих вісім годин на сон. Дорослі люди рідко дозволяють спати стільки під час робочого тижня. Але творці методики вважають, що добре висипатися просто необхідно для відновлення сил, які ви витратите в решту 16 годин. Не забувайте, що тепер у вас просто немає нерозподіленого часу – навіть якщо ви просто дивитеся в стелю, то цокає ваш особистий час.
Як і будь-яка методика, це лише інструмент, який буде ефективним, якщо правильно його використати. Ви не помітите результат, якщо дотримуватиметеся рекомендацій лише один день на тиждень. Також вона швидко набридне або навіть нашкодить, якщо ставитися до неї занадто серйозно та прямолінійно.
У кожної людини індивідуальні можливості, потреби та обставини. Не потрібно змушувати себе спати рівно вісім годин, якщо все життя ви чудово висипаєтеся за шість. Зайві дві години ви можете перерозподілити на свій розсуд.