Якщо обирати віддалену професію, для освоєння якої не потрібно ніяких особливих навичок, модерація – один із найдоступніших варіантів. Але, незважаючи на досить низький поріг входження, робота вимагає відповідальності й уважності. Через незнання професію часто плутають і називають “адміном”. Щоб розібратися, які обов’язки все-таки необхідні для роботи модератором віддалено, розглянемо професію докладніше.
Що являє собою робота модератора
Модератором називають учасника спільноти або сайту, який володіє особливими правами. З їхньою допомогою він здійснює моніторинг дотримання встановлених правил для комфортного спілкування учасників.
Обов’язки фахівця можуть відрізнятися залежно від ресурсу, що модерується: сайту, форуму, групи або спільноти:
Посада
Обов’язки
Модератор сайту
Стежить за порядком в обговореннях, коментарях, попереджає користувачів про порушення. Перевіряє опубліковані користувачами матеріали (відгуки, оголошення).
Модератор форуму
Моніторить виконання заздалегідь встановлених правил спілкування, видаляє теми і повідомлення, що не відповідають або суперечать правилам форуму. Видаляє дублі тем і здійснює перенесення в потрібні розділи.
Модератор групи/спільноти
Видаляє спам, образливі коментарі та повідомлення не за темою.
Як бачимо, робота модератора – перевірка контенту, що публікується, а обов’язки і права адміністратора набагато ширші.
Які навички потрібні, щоб стати модератором
Для того щоб освоїти професію модератора, не потрібно володіти якимись особливими знаннями. І все ж, для такої роботи розглядають претендентів, які володіють такими навичками:
товариськість і бажання комунікувати з людьми;
компетентність у представленій тематиці;
вміння розібратися з інтерфейсом ресурсу і його правилами;
уважність і посидючість;
стресостійкість і стриманість;
грамотна письмова мова.
Головний обов’язок модератора полягає у ввічливому спілкуванні з учасниками, підтримуючи при цьому доброзичливу атмосферу навіть із порушниками.
На який заробіток можна розраховувати
Оплата модерації безпосередньо залежить від зайнятості та популярності ресурсу. Якщо робота регулярна, періодична і не термінова, то вартість модерації стартуватиме приблизно від 800 грн на місяць. У разі постійного моніторингу групи або форуму можна отримувати близько 5 000 – 7 500 гривень.
Деякі форуми пропонують займатися модерацією на громадських засадах. Цей варіант підходить як хобі або перший досвід роботи.
Попри невелику оплату фрілансер може брати в роботу кілька ресурсів і поєднувати їхню модерацію.
Можливі замовники і де їх шукати
На біржах фрілансу зазвичай рідкісні вакансії модераторів віддалено. Зазвичай претенденти позначають подібну посаду в поєднанні з іншими обов’язками, наприклад, контент-менеджера, SMM-фахівця або адміністратора. Якщо ви володітимете і цими навичками, зможете розраховувати на значно збільшений заробіток.
Можна також писати замовникам безпосередньо: на сайті, форумі або в групі, що вас цікавить. Напишіть супровідний лист із розгорнутою пропозицією та наявними навичками. Якщо вас влаштує попрацювати перший час без оплати – повідомте про це адміністрацію сайту. Але не забудьте обов’язково обговорити подальшу оплату перед початком тестового періоду.
Плюси та мінуси роботи
На перший погляд, модератор — дуже легка та цікава професія. Безперечно, вона має низку переваг у порівнянні з іншими посадами. Але також робота має недоліки. То які саме?
Плюси:
можливість навчитися обов’язків самостійно;
тривала робота на тому самому ресурсі, або на декількох майданчиках;
можливість спілкування під час віддаленої роботи;
вільний плаваючий графік із повною або частковою зайнятістю;
ймовірність потрапити на відомий сайт/форум/спільнота та брати участь у їх розвитку;
шанс оформлення до штату.
Мінуси:
невелика оплата;
відсутність вакансій;
читання нецензурних коментарів користувачів, звернень у грубій формі;
при модерації в режимі онлайн потрібно постійно перебувати на зв’язку та моніторити контент.