Як тримати форму при сидячій роботі: поради для фрілансерів
Малорухливий спосіб життя вкрай негативно позначається на здоров’ї людини. Чи можливо залишатися у формі та підтримувати її, не обзавівшись при цьому складками на животі або парою зайвих кілограмів? Ось кілька порад для підтримки організму в тонусі:
1. Відмова від фастфуду
Виробити звичку харчуватися тільки корисною їжею вкрай складно. Але можливо! Для уникнення спокус краще готувати обіди та перекуси самостійно, які міститимуть достатню кількість білків, а також правильні жири. Так ви будете точно знати, що лежить у вас у тарілці. А чергове печиво та цукерки до чаю можна замінити на інші корисні солодощі. Наприклад, це можуть бути горіхи або сухофрукти.
2. Достатня кількість води
Незважаючи на те, що існує багато суперечок про добову норму води, багато експертів рекомендують пити близько 2 літрів рідини. Це корисно як для фігури, шкіри, так і для організму загалом. Для тих, хто забуває регулярно пити воду, можна скористатися нагадуваннями або поставити пляшку на видному місці.
3. Регулярні розминки
Під час сидячої роботи встаньте і трошки розімніть. Досить пройтися з одного кінця квартири в інший або виконати невелику роботу по дому. Намагайтеся не засиджуватися за роботою довше ніж на 3 години. Такі перерви дадуть змогу мозку перезарядитися, що позитивно позначиться на працездатності та концентрації. Для розминок можна також скористатися системою нагадувань на будь-якому доступному гаджеті.
4. Пів години на активність
Для підтримки форми потрібно щодня щонайменше 30 хвилин виділяти для спортивної активності. Це необов’язково має бути похід у зал або на майданчик, спорт можна замінити походом у магазин або підніматися сходами замість ліфта. Така мінімальна фізична активність дає змогу тримати в тонусі м’язи й підтримувати форму. А прогулянки на свіжому повітрі позитивно позначаться на загальному самопочутті після важкого робочого дня.