Як підтримувати психічне та фізичне здоров’я фрілансерам

Як підтримувати психічне та фізичне здоров’я фрілансерам
Платформа з пошуку роботи DirectlyApply створила модель, що відображає віддаленого працівника через 25 років.     Фахівці в галузі здоров’я склали портрет персонажа, включно з усіма негативними впливами ізольованого середовища. Кінцевою метою проєкту є надання дієвих порад для підтримання як фізичної форми, так і психічної.

1. Придерживайтесь распорядка дня

Доктор Рэйчел М. Аллан, дипломированный психолог-консультант утверждает что:
Соблюдение распорядка, который соответствует вашей производительности и способу жизни в целом, играет ключевую роль при поддержании эмоционального здоровья при удаленной работе. Важно чтобы при рутинной работе человек мог правильно распределять свое время и оптимизировать внимание.
Здесь необходимо найти баланс между требованиями вашей работы и эффективным тайм-менеджментом.

2. Підтримуйте соціальні зв’язки

Відсутність особистого контакту з людьми – одна з основних проблем, з якими стикається співробітник під час віддаленої роботи. Клінічний психолог Кейт Бріертон говорить наступне:  
“Тривала відсутність контакту з людьми може призвести до підвищення рівня гормону стресу кортизолу, який підвищує кров’яний тиск і шкідливо впливає на фізичне здоров’я.”
  Робочі відносини в позитивному ключі сприяють підвищенню продуктивності, морального духу, а також емоційній здоровій обстановці на роботі. Про це також висловився доктор Рейчел М. Аллан:  
“Деякі з наших найважливіших професійних стосунків беруть свій початок у неформальних чатах та в інших моментах, що органічно виникають на робочому місці. Дистанційна робота може вимагати від нас свідомого створення можливостей для неформального спілкування з колегами”.

3. Вправи

За тривалого сидіння перед екраном можна з упевненістю стверджувати, що такій людині вкрай необхідна фізична активність. Для кращого самопочуття важливо займатися вправами та бувати на свіжому повітрі. Джо Мілтон, особистий тренер, у такому разі рекомендує йогу:  
“Ідеальний засіб від скутості та “технологічності шиї””.

4. Баланс між роботою та особистим життям

Будучи фрілансером або віддаленим співробітником можна легко втратити рівновагу між особистим життям і роботою. Кейт Бріертон, клінічний психолог, дає важливі настанови з цього приводу:  
“Раджу нагадувати собі, що вам потрібен вільний час, щоб залишатися здоровим і бути кращою версією себе як на роботі, так і вдома. Постарайтеся за можливості розмежувати домашній робочий простір. В ідеалі у вигляді окремої кімнати, але якщо це неможливо, окресліть робочий простір за допомогою меблів, рослин та інших предметів інтер’єру. Встановіть нагадування на свій телефон, щоб робити регулярні перерви, вставати і рухатися, правильно харчуватися і пити і, якщо можливо, виходити на вулицю для фізичної активності”.

5. Використовуйте вільний час

Основним плюсом віддаленої роботи є відсутність потреби добиратися на роботу. Це позбавляє стресу внаслідок водіння авто в годину пік або їзди на громадському транспорті. Кейт Бріертон, клінічний психолог, каже таке:  
“Дистанційна робота – це чудова економія часу і можливість підтримати ваше фізичне та емоційне здоров’я. Ви можете провести цей час, спілкуючись із друзями та сім’єю, гуляючи на природі або займаючись фітнесом, який вам подобається. Уся ця активність йде нам на користь, це підвищить продуктивність на роботі загалом, а не тільки зробить трудовий день довшим”.

6. Більше співпраці

Дистанційна робота необов’язково має означати роботу наодинці. Це ще й чудова можливість покращити командну роботу та співпрацю. Фізіотерапевт Емма Джеймс рекомендує:  
“Можна організовувати командні зустрічі та мотивацію за їхньою допомогою; можливо, як частина ініціативи з тімбілдингу, командну зустріч за розслаблювальною йогою о 10 ранку”.
  Усе це також сприятиме ефективнішій організації та структурі між колегами.